Hans Lindgren, DC

9 yıl boyunca İsveç’te kayroprakt olarak çalışırken Uppsala Akademiska Hastanesinde yürütülen çeşitli rehabilitasyon projelerine doğrudan dahil oldu. Bu dönemde önde gelen vücut geliştirme ve egzersiz dergisi olan “B&K” dergisine makaleler yazdı. Bu süreçte eğitmen olarak katıldığı ilk kurs, 1988 yılında İsveç Kayropraktik Derneği tarafından düzenlenen “Spor Eğitimini Rehabilitasyonla Nasıl Birleştirebiliriz?” isimli kurstur.

1993 yılında Brisbane, Avustralya taşındı ve orada 1994 yılında Alexandra Hills Chiropractic Centre ve Nordic Gym adlı iki merkez kurdu. Nordic Gym, birebir kişisel egzersiz konusunda uzmanlaşmış benzersiz bir teknolojiye sahip bir spor merkezidir. Nordic Gym, Australian Institute of Sport (AIS) ile birlikte, Avustralya Dalgıç Takımı’nın Commonwealth oyunlarına hazırlanmasında görev aldı.

1999 yılında, Prag Rehabilitasyon Okulu ile tanışarak, Prof. Kolar, Janda ve Lewit’in de dahil olduğu dünyanın önde gelen rehabilitasyon uzmanları ile birlikte uzun soluklu ve faydalı bir yolculuğa başlamış oldu. Prof. Pavel Kolar öncülüğünde yoğun çalışmalarının ardından DNS Programının tüm seviyelerini tamamladı ve dünya çapında DNS Uygulayıcısı olarak sertifikalandırılmış ilk kayroprakt oldu.

Uzun yıllar boyunca Rehabilitasyon, Spor Hekimliği ve güç-kondüsyon konularına ilgi duymuştur. Bu nedenle, sağlık profesyonelleri için fonksiyonel stabilizasyon, kişisel egzersizler ve güç kondüsyon antrenörlüğü konularında düzenlenen onlarca kursa katılmıştır. Hem aktif sporcu olarak hem de antrenör olarak bir çok spor müsabakasına katılmış olan Hans Lindgren, vücut geliştirme sporcusu olarak 1999 yılından beri çeşitli kategorilerde başarıyla yarışmaktadır. 2010 yılında Los Angeles’ta düzenlenen Natural Universe Body Building Championships’de 3. lük derecesi almıştır. Bu başarının ardından dikkatini diğer bir vücut geliştirme sporu olan Powerlifting’e çevirmiş ve bu alanda birçok yarışmaya katılarak 3 kez Avustralya rekoru kırmıştır. Antrenör yardımcısı, güç kondüsyon antrenörü ve kayroprakt olarak Avustralya Buz Hokeyi Takımı ile birlikte Dünya Şampiyonasına katılmıştır.

Günlük klinik pratiğinde fonksiyonel rehabilitasyon ve performans geliştirmeyi de içeren etkili bir tedavi metodu olan DNS tedavilerini kullanmaktadır.