Biz Kimiz?

15241184_10154154887411309_8021918537806997507_n

Medicus Spor Akademi, hareket eksikliği veya yanlış yapılan sporun sağlık sorunlarının nedenleri ile bağlantılı olduğunu tespit eden hekim, fizyoterapist ve spor antrenörleri tarafından oluşturulmuş bir eğitim ağıdır.

Beden eğitimi ve spor yüksek okulu mezunları ve Türkiye Cimnastik Federasyonu tarafından yetkilendirilmiş fitness ve pilates eğitmenleri, personal trainer, yoga eğitmeni, antrenör, spor bilimci, vücut çalışma terapisti, kondisyoner, egzersiz fizyolojisti, masaj terapisti ve kinesiolojist gibi hareket profesyonellerinin mesleki gelişim ihtiyaçlarını karşılamak üzere hazırlanmış eğitim programları* sunar.

Medicus Spor Akademi herhangi bir tıbbi tedavi, terapi veya rehabilitasyon yöntemi sunmaz. Hareket profesyonellerine ”önce zarar verme” ilkesini benimseterek, sağlık sorunu olan kişilerde doktor ve fizyoterapist gibi sağlık profesyonelleri ile iletişimini arttıracak ortak bir platform oluşturur. Böylelikle, Spor Merkezi ve Sağlıklı Yaşam Merkezi çalışanı hareket profesyonellerine, bilinçli ve doğru programla kişilerin spordan en iyi şekilde faydalanmaları için gerekli donanımı sağlar.

*Eğitim programları hazırlama aşamasında mesleki ilkeler ve sınırlar göz önünde tutulmakta olup, sonrasında verilecek olan katılım belgeleri mesleki çerçeve dışında herhangi bir yetkinlik sunmaz.